ყურადღება! ცხადდება კონკურსი
საქართველოს ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტი
აცხადეებს კონკურსს  აკადემიური თანამდებობის დასაკავებელად
• 2020 წლის  20 ოქტომბრიდან   ცხადდება  ღია კონკურსი   ასოცირებული პროფესორის აკადემიური  თანამდებობების დასაკავებლად მწვრთნელთა ფაკულტეტის ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის თეორიის, მეთოდიკის, მენეჯმენტისა და ისტორიის კათედრაზე,    საგანში - საერთაშორისო სპორტის დიპლომატიური საფუძვლები - 1 (ერთი) ერთეული.
• საბუთები მიღება შესაბამის ფაკულტეტის დეკანატში დაიწყოს გამოცხადებიდან ერთი თვის შემდეგ, 2020 წლის 21 ნოემბრიდან  -  2020 წლის 7 დეკემბრის  ჩათვლით, ყოველდღე  10:00-დან 15:00 საათამდე.
• საბუთების განხილვა მოხდეს 2020 წლის 8 დეკემბრიდან 14  დეკემბრის ჩათვლით.
• კონკურსის შედეგები გამოქვეყნდეს 2020 წლის 15 დეკემბერს შესაბამისი საკონკურსო კომისიის საინფორმაციო დაფასა და უნივერსიტეტის ვებგვერდზე: Sportuni.edu.ge
• კონკურსში გამარჯვებულ პირთან შრომითი ხელშეკრულება გაფორმდეს 2020 წლის 15 დეკემბრიდან 2024 წლის 15 დეკემბრამდე.
• კონკურსი ტარდება სწავლების პირველ საფეხურებზე  (საბაკალავრო პროგრამა).
საკონკურსო თანამდებობაზე არჩევის წინაპირობები
1. სასწავლო უნივრსიტეტში ასოცირებული პროფესორის აკადემიურ თანამდებობაზე 4 (ოთხი) წის ვადით შეიძლება არჩეულ იქნეს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის მქონე პირი, რომელსაც აქვს სამეცნიერო პედაგოგიური მუშაობის არა ნაკლებ 3 წლიანი გამოცდილება.
2. ასოცირებული პროფესორის  აკადემიურ  თანამდებობაზე  გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის უფლება მიენიჭება იმ პირს, რომელიც დააგროვებს: − მინიმუმ 120 ქულასსასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის 2019 წლის 28 თებერვლის N01-27 ბრძანებით დამტკიცებული საკონკურსო კრიტერიუმები აკადემიური პერსონალისათვის შესაბამისად:
კონკურსში მონაწილე  კანდიდატებმა უნდა წარმოადგინონ შემდეგი  დოკუმენტაცია:
• განცხადება საკონკურსო კომისიის სახელზე კონკურსში მონაწილეობის მიღების თაობაზე;
• პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი;
• CV ;
• დიპლომის ასლი;
• სამეცნიერო ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტის დედანი, სათანადოდ დამოწმებულ ასლთან ერთად;
• ორი ფოტოსურათი 3X4;
• სასწავლო კურსის/კურსების სილაბუსი, რომლის წაყვანასაც გეგმავს კონკურსანტი სასწავლო უნივერსიტეტში, როგორც ნაბეჭდი ისეე ელექტრონული ვერსია, (ელექტრონული ვერსია შესაძლებელია წარმოდგენილი იქნას დისკით ან გამოგზავნილი იქნას უნივერსიტეტის ელექტრონულ მისამართზე edu.ge);
• ბოლო 5 წელიწადში განხორციელებული კვლევითი პროექტების ანოტაცია და გამოქვეყნებული შრომების ნუსხა;
• სამეცნიერო-პედაგოგიური მოღვაწეობის დამადასტურებელი დოკუმენტი;
კონკურსანტს  უფლება  აქვს  კონკურსის   შედეგების  გამოქვეყნებიდან    2 დღის   განმავლობაში   შეიტანოს   განცხადება/საჩივარი   საკონკურსო   კომისიაში. ამ   ვადის  გასვლის   შემდეგ   საჩივარი  არ  მიიღება.
კონკურსის  ჩატარების    დებულება  და  აკადემიური  თანამდებობის   დაკავების   წესი  იხილეთ   ვებგვერდზე   (www.Sportuni.edu.ge).